Rolex (SOLD)

Explorer I ref. 214270 Mark II Dial

Siistikuntoinen ja vuonna 2021 tuotannosta poistunut 39mm Explorer Mark II taululla, jossa hieman paksummat ja pidemmät viisarit, jotka istuvat kelloon aikaisempaa paremmin, sekä taulun 3, 6 ja 9 indeksit ovat myös aiemmasta poiketen luminoitu, joka tuo kelloon enemmän sporttisuutta ja taulun luettavuus paranee. Kello on vuodelta 2018 ja full set. Koneisto käy tarkasti ja erinomaisin arvoin, ei huollon tarvetta vielä pitkään aikaan. Klassisen kaunis kello sopusuhtaisessa 39mm koossa joka sopii kaikkiin tilanteisiin.

Very nice condition and 2021 discontinued 39mm Explorer with Mark II dial. This dial has 3, 6 and 9 indexes luminated and the hands are longer and a bit thicker bringing this watch more sporty feel and improved legibility. The watch comes as full set and is from 2018. The movement runs accurately at excellent values, no need for service. This watch is truly classic and works in every occasion and with any attire.

Oulun Arvokello

Oulun Arvokello on luotettava ja palveleva kumppanisi. Myymme, ostamme ja vaihdamme arvokelloja. Meiltä myös myynti- ja ostotoimeksiannot.